Acil Müdahale Çantasında Olması Gereken Medikal Malzemeler

Acil Müdahale Çantasında Olması Gerekenler

Acil müdahale çantasında olması gerekenler olası bir acil durumda en ihtiyaç duyduğunuz ürünlerdir. Bu ürünler arasında sarf malzemeler, bandajlar, yara bakım ürünleri gibi malzemeler bulunmalıdır. Çeşitli meslek gruplarına özel olarak hazırlanan çantalar da bulunmakla birlikte her evde binada bulunması gereken malzemeleri içeren acil müdahale çantaları da vardır. Aşağıda hem ev, bina hem de çeşitli meslek gruplarına özel Acil müdahale çantasında olması gerekenler hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ev ve Bina İçin Acil Müdahale Çantasında Olması Gerekenler

Evlerde ve binalarda acil müdahale çantasının bulunması, farklı nedenlerden kaynaklı gerçekleşen kaza, doğal afet vb. durumlarda oluşan yaralanmalar ve enkaz durumları için hayat kurtarıcıdır. Bu yüzden evinizde bir acil müdahale çantası bulundurmalı ve bunu ulaşması kolay bir yere koymalısınız. Aşağıda ev için Acil müdahale çantasında olması gerekenler başlıklar halinde verilmiştir. Detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

  1. Sarf Malzemeler

Acil müdahale çantası için gerekli olan sarf malzemeler eldivenler, enjektörler, medikal tekstil ürünleri, maske, flaster, dezenfekten vb. ürünlerdir. Bu ürünler Acil müdahale çantasında olması gerekenler arasında ilk sıradadır ve bir acil müdahale çantası yapmak istiyorsanız ilk olarak almanız gereken ürünlerdir. Bu ürünleri eğer Konya ili içerisinde yaşıyorsanız İnnecioğlu Medikal firmasında bulabilirsiniz.

  1. Bandajlar

Bandajlar kırılma, ezilme, çıkma, kesikli yaralar gibi birçok acil durumda faydalıdır. Medikal malzemeleri arasında bandajlar en çok kullanılan ürünlerin başında gelmektedir. Bu yüzden ayak, el ve diğer bölgeler için özel üretilmiş bandajları temin ederek acil müdahale çantanıza koyabilirsiniz. Sadece acil müdahale çantanıza değil evde bulunan ve kolaylıkla ulaşabileceğiniz bir çekmece veya vitrine de koyabilirsiniz.

  1. Yara Bakım Ürünleri

Yara bakım ürünleri özellikle geçtiğimiz yıl en fazla satılan medikal malzemeleri arasına adını yazdırmıştır. Acil müdahale çantalarında en çok bulunan ürün genellikle yara bakım ürünleridir. Yara bakım ürünleri arasında; Film örtüler, Hidrokolloidler, Aljinatlar, Köpük Örtüler, Hidrofiber Örtüler, Hidrojeller, Kalojen Yapılı Örtüler, Antimikrobiyal Yara Örtüler, Aktif kömürlü örtüler yer almaktadır. Bu ürünleri tek tek almak veya hangisinin daha iyi olduğunu araştırmak oldukça zaman ve maddi kayıplara neden olacaktır. Bu yüzden İnnecioğlu Medikal firmasına giderek detaylı olarak bilgi alarak tüm ihtiyaçlarınızı buradan temin edebilirsiniz.

 

Yukarıda sizler için Acil müdahale çantasında olması gerekenler hakkında bilgiler verdik. Dilerseniz bu ürünleri tek tek alabilir, dilerseniz de İnnecioğlu Medikal firmasından vakit kaybetmeden acil müdahale çantası satın alabilirsiniz. Sadece ev ve bina için değil farklı meslek gruplarının da acil müdahale çantası vardır ve bu çantalar belirli kod ve renklerle ifade edilmektedir. Aşağıda sizler için farklı meslek gruplarına ait Acil müdahale çantasında olması gerekenler hakkında ufak bilgiler verdik.

 

İtfaiyeci Acil Müdahale Çantası

Elitebags Attack’s EB05.001 İtfaiyeci acil müdahale çantası itfaiyecilerin sürekli olarak ihtiyaç duydukları malzemeleri içermektedir. Bu tür meslek grupları için çantadaki malzemeleri toplamak zor olacağı için medikal firmalarında hazır olarak bulunur ve kolaylıkla tek seferde acil müdahale çantasını alabilirsiniz. İtfaiyeci Acil müdahale çantasında olması gerekenler itfaiyecilerin sürekli kullandıkları malzemelerin dışında yara bakım ürünleri, bandajlar ve itfaiyecilere özel sarf malzemelerdir.

Veteriner Acil Müdahale Çantası

EliteBags TARP’s veteriner acil müdahale çantası veteriner kliniklerinde ve veterinerlerin arabalarında oldukça fazla bulunmaktadır. Veterinerler için Acil müdahale çantasında olması gerekenler özellikle dışarıda yaralanmış hayvanları tedavi etmek için gerekli olan ekipmanlardır ve bu ekipmanlar içerisinde dikiş iğnesi, dikiş ipi, bandajlar, sarf malzemeler ve yara bakım ürünleri yer alır. İnnecioğlu Medikal firmasına giderek veteriner acil müdahale çantanızı temin edebilirsiniz.


Whatsapp Destek

İnnecioğlu Medikal

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?