Ateş Ölçer Çeşitleri ve Arasındaki Farklar

Ateş Ölçer Çeşitleri ve Arasındaki Farklar

Ateş ölçer çeşitleri kullanım alanlarına, içeriğine ve dijital olup olmadığına göre ayrılmaktadır. Özellikle çocuklu ailelerin evlerinde muhakkak bir adet ateş ölçer bulunmalı çocukların hasta olduğu zamanlar ateşleri sık sık ölçülmelidir. Bu yazımızda sizler için ateş ölçer çeşitleri ve arasındaki farklar hakkında bilgiler vereceğiz. Lafı daha fazla uzatmadan gelin ateş ölçer çeşitlerine birlikte göz atalım.

Cıvalı Ateş Ölçer (Cıvalı Termometre)

Cıvalı ateş ölçerler geçtiğimiz yıllara kadar en fazla kullanılan ateş ölçerler olmuştur. Fakat hem cam olmaları hem de çabuk kırılarak cıvasının zehirleyici etki yaratmasından dolayı yavaş yavaş yerini diğer termometrelere bırakmıştır. Kullanım kolaylığı ve oldukça ucuz olması başta okullar olmak üzere birçok kurumda cıvalı termometre kullanımı oldukça yaygındı. Fakat ilerleyen yıllarda cıvalı termometreler yerini alkollü termometrelere bırakmıştır.

Alkollü Ateş Ölçer

Alkollü ateş ölçerler cıvalı termometrelerin kalkmasıyla yaygınlaşmış ve günümüzde hala kullanılan ateş ölçerlerdir. Kırılınca hem zararsız olması hem de ucuz olması birçok firma tarafından hala kullanılmasını sağlamaktadır.

Dijital Ateş Ölçerle

Günümüzde en fazla kullanılan ateş ölçer olan dijital ateş ölçerler ölçümü hem kolay hem de ölçüm sonucu en doğru olan ateş ölçerlerdir. Özellikle çocuklarda kullanımı oldukça kolay olan bu termometreleri medikal firmalardan oldukça uygun fiyatlara temin edebilirsiniz.

Kızılötesi Ateş Ölçerler

Kızılötesi ateş ölçerler kendi içerisinde alın ve kulaktan ölçen cihazlar olarak ikiye ayrılır. Adın da anlaşılacağı üzere birisi alından ölçülürken diğeri kulaktan ölçülmektedir. Ölçümü oldukça kolay olan bu cihazlar özellikle yeni doğan bebekle için kullanımı hem kolaydır hem de bebeklerinizi rahatsız etmeden ölçüm imkânı sunmaktadır. Ayrıca kızılötesi ateş ölçerler pandemi döneminde bütün cafe, bar, lokanta, mağaza ve avm girişlerinde kullanılmakta ve gelen ziyaretçilerin ateşi kızılötesi ateş ölçerle ölçülmektedir.

 

Yukarıda sizler için ateş ölçer çeşitleri hakkında bilgiler verdik. Ateş ölçerler arasındaki farklar her ateş ölçer için yazdığımız yazılara bakınca anlaşılmaktadır. İlk olarak cıvalı ateş ölçerle alkollü ateş ölçerler arasındaki fark birisinin içerisinde cıva varken diğerinin içinde alkol olmasıdır. Eğer her iki ateş ölçerden birisini almak istiyorsanız bizim önerimiz alkollü termometreyi almanızdır.

 

Dijital ve kızılötesi ateş ölçerler arasındaki fark ise dijital termometrelerle ölçüm yaparken cihazı ateşi ölçülecek kişinin koltuk altına koymanız gerekirken kızılötesi termometrelerde cihazı vücudun herhangi bir yerine temas ettirmenize gerek yoktur. Eğer bütçeniz uygunsa ve daha iyi bir ateş ölçer almak istiyorsanız bizim size önerimiz kesinlikle kızılötesi ateş ölçeri almanızdır. Ateş ölçer çeşitleri ve ateş ölçerler arasındaki farklar hakkında bizim söyleyeceklerimiz şimdilik bu kadar. Eğer ateş ölçer almak istiyor ve nereden alacağınızı bilmiyorsanız İnnecioğlu Medikal firması tam sizin aradığınız yerdir. Dilerseniz firmayı ziyaret ederek, dilerseniz internet sitelerinden Whatsapp canlı destek hattını kullanarak firma hakkında, firmanın satmış olduğu ürünler hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. İnnecioğlu Medikal firması medikal sektöründe hizmete başladığı günden bugüne kadar tüm medikal malzemeleri bünyesinde barındırmakta ve satışını yapmaktadır.

 


Whatsapp Destek

İnnecioğlu Medikal

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?