Hasta karyolaları nedir? Çeşitleri Nelerdir?

Hasta karyolaları nedir? Çeşitleri Nelerdir?

Medikal malzemeler kişilerin hastalıklarına göre yaşam kalitelerini arttıran malzemelerdir. Tüm medikal malzemeleri genellikle tek bir firmadan bulabilir ve istediğiniz malzemeleri herhangi bir medikal firmasına giderek temin edebilirsiniz. Eğer Konya ilinde yaşıyorsanız İnnecioğlu firmasından ihtiyacınız olan malzemeleri temin edebilir ve kısa sürede kullanmaya başlayabilirsiniz. Farklı malzemelerden yapılan ve farklı kullanım amaçları olan bu malzemeler sadece hastaları değil hasta yakınları için de oldukça önemlidir. Örneğin motorlu hasta karyolaları geçici veya sürekli olarak yatakta yatan hastaların bakımını oldukça kolay hale getirmektedir. Bu karyolalar kumanda ile hareket ettirilmekte ve hastalar ellerini oynatabilecek durumdaysa başka birine ihtiyaç duymadan karyolanın yükseklik gibi ayarlarını kendileri yapabilmektedir.

 

Tüm medikal malzemeler kullanım alanlarına ve yapıldıkları malzemelere göre çeşitli gruplara ayrılır. Bu gruplardan öncelikle kullanım alına göre seçip daha sonra yapıldığı malzemeye göre istediğiniz ürünü seçerek temin edebilirsiniz. Kullanılan malzemeler ve özellikler medikal malzemeler için fiyat belirleyici parametredir. Örneğin ahşap karyolalar ile motorlu hasta karyolaları arasında fiyat farkı vardır. Hatta motorlu karyolalar da kendi içinde çeşitli gruplara ayrılır ve farklı fiyatlandırılır. Aşağıda sizler için bu karyolalar hakkında bilgiler verdik. Bu bilgilerden yararlanarak ihtiyacınız olan karyolayı belirleyebilir ve temin edebilirsiniz.

 

Motorlu Hasta Karyolaları

Hastaneler ve evlerde en çok tercih edilen karyolalar olan motorlu hasta karyolaları kendi içerisinde 3 gruba ayrılır bunlar sırasıyla;

  • 2 Motorlu PCV karyolalar
  • 3 motorlu hasta karyolaları
  • 2 motorlu hasta karyolaları

2 motorlu hasta karyolaları diğer karyolalar göre daha uygun fiyatlıdır. Bunun nedeni işlevlerinin diğer motorlu çeşitlerine göre daha sınırlı olmasıdır. Özellikle düşük bütçe işe kurulan hastanelerde en çok kullanılan karyola çeşididir.

2 motorlu PCV karyolalar fonksiyon ve işlev bakımından oldukça kullanışlıdır. Hasta veya hasta yakını yatağın yanında bulunan kumandadan isterse yatağın baş kısmını isterse de gövde kısmını hareket ettirebilirler. Yapımında PCV kullanıldığı için hem dayanıklı hem de görünüş itibariyle 2 motorlu diğer çeşidine göre daha iyidir.

3 motorlu hasta karyolaları yeni kurulan ve iyi bir bütçeye sahip hastanelerin en çok tercih ettiği üst düzey karyolalardır. 3 motor bulunması nedeniyle hasta karyolasının baş, gövde ve ayak kısımları hareket ettirilebilmekte ve hastanın rahatı en üst düzeyde olmaktadır. Eğer bütçeniz yeterli ise bu karyola sizin için en iyi seçenek olacaktır. Uzun kullanım ömrü sayesinde de yıllarca sorunsuz kullanılabilir olması ileriye dönük olarak ekonomik olarak sayılabilmektedir.

Ahşap Karyolalar

Adından da anlaşılacağı gibi ahşaptan yapılan bu karyolalar diğer seçeneklerine göre oldukça uygun fiyatlıdır. Eğer geçici süre ile yatarak istirahat edecek hastanız varsa bu karyola sizin için oldukça faydalı olacaktır. Özellikle ayak, kalça gibi bölgelerde kırık olan hastaların iyileşmesi için birçok hasta yakını ahşap karyolalar almaktadır. İşlev olarak hastaların daha rahat etmesini sağlayan hasta karyolaları her şey grubu için kullanılabilmektedir. Hastaların iyileşmesine yardımcı olan bu tür karyolalar hastalar iyileştikten sonra ikinci el olarak satılmakta, ihtiyacı olan tanıdıklara verilmekte veya hasta, huzurevi gibi yerler bağışlanmaktadır.

 

Yukarıda sizler için çeşitli medikal malzemeler hakkında bilgiler verdik. İhtiyacınız olan tüm medikal malzemeler için Konya ilinde yaşıyorsanız İnnecioğlu firmasıyla görüşebilir, farklı illerde yaşıyorsanız da o illerde bulunan medikal firmalarını ziyaret edebilirsiniz.  


Whatsapp Destek

İnnecioğlu Medikal

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?