Korse Çeşitleri

Korse Çeşitleri

Korse çeşitleri bölgesel olmakla birlikte ağrının bulunduğu bölgeye, destek ihtiyacının bulunduğu bölgeye ve kullanım amacıma göre değişmektedir. Size uygun en iyi korseyi doktorunuza ya da uzman bir medikal firmasına sorarak öğrenebilirsiniz. Korseler tıpkı kıyafet gibi vücudun dışından giyilen ve vücudun şeklini, duruşunu düzelten yardımcı kılıftır. Bazı durumlarda korselerin içerisinde çelik çubuklar ve sert plastikler yer alır. Bunun nedeni vücuttaki duruş bozukluklarını düzeltmek için vücudu şekle sokmak için kullanmaları içindir. Hatta bazı durumlarda korseler hareket engellemek için de kullanılabilmektedir. Aşağıda başlıklar halinde korse çeşitleri hakkında bilgiler verdik. Başlıkları ve içerikleri inceleyerek ihtiyacınız olan korseyi öğrenebilirsiniz.

Bel Korsesi

Bel korseleri kendi içerisinde iki farklı bölüme ayrılır. Bunlardan birincisi bel ameliyatlarından sonra omurilik ve kaburganın hareketlerini kısıtlamak için kullanılan metal çubuklu ve sert plastik içeren bel korseleridir. Bu korseler kaburga ve leğen kemiklerine baskı uygular ve oradan destek alır. Diğer bel korsesi ise tıpkı kuşak gibi beli saran ve kısa süre kullanılan korselerdir. Bu korseyi genellikle kadınlar fazla kilolarını gizlemek için kullanır ve düğün, davet vb. organizasyonlara giderken kullanmaktadır. İnnecioğlu Medikal firmasından istediğiniz türde korseyi temin edebilir ve kısa sürede kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sırt Korsesi (Torakolomber veya Lumbosakral)

Sırt korseleri de tıpkı bel korseleri gibi kendi içerisinde ikiye ayrılır. Bunlardan birincisi içerisinde sert plastik ve metal çubuklar olan hastanın sırtını, belini sararak hareketlerini hem öne hem de arkaya kısıtlayarak omurgasını düzeltmek ya da ameliyattan sonra hareket etmemesini sağlayan korselerdir. Bu korseler kişinin Leğen kemiğine kadar uzanan ve koltuk altından sabitleyici kuşakları geçen korselerdir. Bu korseler omurgayı geriye doğru çekmektedir. Diğer korseler ise sadece bel ve sırtı sararak hareketini kısıtlayan korselerdir. Korse çeşitleri hakkında bahsettiğimiz bilgilerden yararlanarak size uygun korsenin hangisi olduğunu öğrenerek medikal firmasından temin edebilirsiniz.

Çelik Korseler

Çelik korseler adından da anlaşılabileceği gibi içerisinde çelik olan korselerdir. Genellikle duruş bozukluğu olan genç yaştaki kişiler için duruş düzeltmek amacıyla kullanılır. Korse çeşitleri arasında en çok kullanılan korsedir. Omuzları geriye doğru çekerek vücudun öne eğilmesini engellemektedir. Sürekli masa başında çalışan ve ayakta vakit geçirmeyen kişiler tarafından oldukça ihtiyaç duyulmaktadır. Kısa sürede etki ederek kişinin duruşunu kolayca düzelten bu korseleri İnnecioğlu Medikal firmasından kolaylıklı temin edebilirsiniz.

Diğer Korseler

Yukarıda yer alan korseler en fazla ihtiyaç duyulan korselerdir. Bunların dışında Göğüs Korsesi, Lohusa Korsesi, Masaj Özellikli Korseler, Karın Korsesi ve Hamile Korsesi gibi korseler mevcuttur. Bu korselerin her birinin farklı bir işlevi vardır ve farklı amaçlarda kullanılır. Korseler genellikle doktorlar tarafından hastalara önerilmekte ve hastalar önerilen korseleri medikal firmalarından yemin etmektedir. İnnecioğlu firması hizmete başladığı günden bugüne kadar medikal alanındaki tüm ürünler için hizmet vermiş ve vermeye devam etmektedir. Korseler ayrıca kıyafet içerisine giyildikleri için dışarıdan bakanlar tarafından genellikle algılanamazlar. Bu durum korse kullananları günlük yaşantıdan kopmalarının önüne geçmektedir.

 

 

Yukarıda bahsettiğimiz korse çeşitleri hakkında detaylı bilgi almak ve ihtiyacınız olan korseyi temin etmek için İnnecioğlu Medikal firmasını ziyaret edebilirsiniz. Uzun yıllardır Medikal sektöründe hizmet veren İnnecioğlu tüm medikal malzemeleri bulundurmaktadır. Sadece korse çeşitleri değil, diğer yüzlerce medikal malzemesini kolaylıkla İnnecioğlu Medikal ’den alabilirsiniz. Yukarıda saydığımız korseler herkesçe bilinen ve binlerce kişi tarafından ihtiyaç duyulan korselerdir. Bu korselerden farklı olarak onlarca korse çetine ihtiyaç duyanlar da firmamızı ziyaret ederek tüm ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.


Whatsapp Destek

İnnecioğlu Medikal

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?