Medikal Yastık Çeşitleri

Medikal Yastık Çeşitleri

Medikal yastık çeşitleri özelikle uzun yol yolculuğu yapanlar, sık toplu taşıma aracı kullananlar ve uzun süre yatakta yatmak isteyen kişiler tarafından çok fazla ihtiyaç duyulmaktadır. Aşağıda sizler için medikal yastıklar nedir, ne işe yarar, çeşitleri nelerdir ve nereden alınır bunlardan bahsedeceğiz. Lafı daha fazla uzatmadan gelin birlikte ilk başlığımızı inceleyelim.

Medikal Yastık Nedir

Medikal yastıklar sağlığınızı iyileştirmek için kullanabileceğiniz ve daha rahat uyumanızı ve dinlenmenize yardımcı olan tüm yastıklardır. Bu yastıklarla birlikte isterseniz uzun yolculuklara çıkabilir, her gün toplu taşımada daha rahat edebilir ve daha rahat uyuyabilirsiniz.

Medikal Yastıklar Ne İşe Yarar

Medikal yastıklar sizlerin daha rahat ve daha sağlıklı uyumasına yardımcı olur. Özellikle uzun yolculuk yapan veya yapacak kişilerin bu tür yastıklarla yolculukta uyuması oldukça rahat gerçekleşir. Hem boynunuz ağrımaz hem de başınıza diğer yastıklar kadar bastı uygulamayarak daha iyi uyumanızı sağlar. Medikal yastıklar farklı çeşitlerdedir ve her yastığın kendine özgü özelliği bulunur. Ayrıca medikal yastıklar baş ve boyun desteği sağlar, Hipoalerjenik yapısı sayesinde astım hastaları ve alerjisi olan kişiler için rahat bir kullanıma sahiptir, Uyku apnesi ve horlamaya karşı etkilidir, hem uzun ömürlü bir kullanım sunar hem de bakımı oldukça kolaydır. Peki medikal yastık çeşitleri nelerdir gelin birlikte buna bakalım.

Medikal Yastık Çeşitleri

Medikal yastık kullanım alanlarına ve yapıldığı malzemeye göre çeşitlere ayrılmaktadır. Aşağıda sizler için bazı medikal yastık çeşitlerini verdik. Bu çeşitleri inleyerek daha fazla bilgi alabilirsiniz.

  • Visco yastık, kişinin boyun boşluğunu doldururken direkt şeklini alabilen yastıklardır.
  • Lateks yastıklar ise visco yastıklara göre daha kabarık şekillidirler. Kişinin boyun boşluklarını doldurmaya yardımcı olan bu yastık çeşidi, üzerine binen basınçla şekil değiştirmezler.
  • Ortopedik boyun yastığı.
  • Jel yastık
  • Basur Yastığı

Yukarıda yer alan yastıklardan ihtiyacınız olan yastığı kullanabilir ve yaşam kalitenizi arttırabilirsiniz. Hangi yastığın sizin için daha iyi olacağına karar vermek için doktorunuzla konuşabilir ve ağrı, rahatsızlıklarınızı söylemelisiniz. Bu şekilde doktorunuz sizin işinize en çok yarayacak yastığı sizlere söyleyebilir.

Medikal Yastıklar Nereden Alınır

Eğer medikal yastıklardan herhangi birini almak istiyorsanız önüne birden fazla seçenek çıkmaktadır. Bunlardan birincisi bulunduğunuz şehirdeki medikal firmalardan alabilirsiniz. Diğer seçeneklerden birisi internetten bu tür ürünlerin satışını yapan satıcılardan alabilirsiniz. Son olarak da eczanelere danışarak ellerinde varsa onlardan alabilirsiniz.

 

Yukarıda sizler için medikal yastık nedir, çeşitleri nelerdir, ne işe yarar bunlar hakkında bilgi verdik. Bu tür medikal malzemeler hakkında daha fazla bilgi için web sitemizi gezebilir, bizleri arayabilir veya 7/24 Whatsapp canlı destek hattımızı kullanabilirsiniz. Firmamız sizlere hem satış öncesi hem de satış sonrası destek vermekte ve oluşabilecek tüm sorunları müşteri odaklı çözmektedir. Eğer Konya bölgesindeyseniz firmamızı ziyaret edebilir ve ihtiyacınız olan tüm medikal malzemeler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.


Whatsapp Destek

İnnecioğlu Medikal

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?