Pulse Oksimetre

Pulse Oksimetre

Pulse oksimetreler son zamanlar kullanımı yaygınlaşan medikal cihazlardan birisidir. Bu yazımızda sizler için Pulse Oksimetre nedir, ne işe yarar, nerelerden alınır bunlardan bahsedeceğiz. Lafı daha fazla uzatmadan gelin ilk başlığımıza geçelim.

Pulse Oksimetre Nedir

Pulse Oksimetre parmağa takılarak kandaki oksijen miktarını ve bir dakikadaki kalp atış hızını hesaplayan medikal cihazdır. Son teknoloji ürünü olan bu cihazlarda isterseniz ölçümlerinizi cihaz hafızasında kaydedebilir, isterseniz de silebilirsiniz. 1970’li yıllarda kullanılmaya başlayan bu cihazlar günümüzde hastanelerin vazgeçilmez ürünlerinden birisi halinde gelmiştir. Özellikle yoğun bakım ünitelerinde kullanılması hem hastalar hem de doktorlar için oldukça hayat kurtarıcıdır.

Pulse Oksimetre Ne İşe Yarar

Pulse Oksimetre cihazları parmağına takan kişinin 1 dakikadaki kalp atış hızını ve vücuttaki, kandaki oksijen seviyesini dijital ekrana yansıtan medikal cihazlardır. Özellikle yoğun bakımda, durumu kritik olan hastalar için bu değerler oldukça önemlidir. Bu cihazlar kullanan kişinin tercihe göre elde ettiği verileri saklamakta veya silmektedir. Bu cihaz sayesinde hastadan ölçümler için kalmaya gerek kalmamaktadır. Oldukça küçük boyutlarda olan bu cihazları fotoğraflardan görebilirsiniz.

Pulse Oksimetre Nasıl Kullanılır

Bu cihazların kullanımı oldukça basittir. Cihazın açma düğmesinden açarak el parmaklarınızdan istediğine takarak kullanabilirsiniz. Cihazın dijital kısmı yukarı doğru bakmalıdır. Böylelikle değerleri daha kolay okuyabilirsiniz.  Aşağıda sizler için bu cihazın avantajlarından bahsettik.

Pulse Oksimetre Cihazlarının Faydaları

Aşağıda sizler için Pulse Oksimetre medikal cihazlarının faydalarından bahsettik. Bu faydaları okuduktan sonra eminiz kısa sürede evinizde bu cihazdan olmasını isteyeceksiniz. Lafı daha fazla uzatmadan gelin birlikte bu cihazın faydaları neler bunlara göz atalım.

  • Kullanımı diğer birçok medikal cihaza göre oldukça kolaydır.
  • Cihaz hatası oldukça düşüktür.
  • Parmak titremesine karşı titreşim engelleyici özelliği vardır.
  • IPX4 Sıvı damlamasına karşı dayanıklı
  • Standart iki AAA 1,5V Kalem pil, 20 saatten uzun çalışma sağlar
  • Açık bırakıldığında cihaz kendini otomatik olarak kapatır.
  • Pil azalması durumunda pil göstergesi bulunur.
  • Değerler herkes tarafından okunabilecek şekilde yansımaktadır.
  • Oldukça küçüktür ve kolaylıkla taşınabilir.

Pulse Oksimetre Cihazlarını Nereden Alınır

Eğer Pulse Oksimetre Cihazı almak istiyorsanız kesinlikle bulunduğunuz bölgede yer alan medikal firmalarından almalısınız. Çeşitli internet sitelerinde ve bazı eczanelerde de satılsa da bu tür yerde hem çeşit sayısı oldukça azdır hem de fiyatları medikal cihazlarda daha pahalıdır. Konya bölgesinde yaşıyorsanız medikal firmamızı ziyaret edebilir ve ihtiyacınız olan tüm medikal cihazları alabilirsiniz. Firmamız siz değerli müşterilerine en iyi fiyat garantisi vermektedir. İsterseniz bu ürünler hakkında bilgileri sitemizde bulunan 7/24 Whatsapp Destek Hattı aracılığıyla öğrenebilirsiniz.

 

Yukarıda sizler içim Pulse Oksimetre Cihazları hakkında detaylı bilgiler verdik. Bu bilgilerden yararlanarak cihazın ne işe yaradığını, nasıl kullanıldığını ve nerelerden alındığını öğrenebilirsiniz. Ayrıca bu tür medikal ürünleri hakkında diğer bilgiler için sitemiz ziyaret edebilir ve birbirinden bilgili yazılara ulaşabilirsiniz.


Whatsapp Destek

İnnecioğlu Medikal

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?