Tansiyon Aleti Çeşitleri ve Tavsiyeleri

Tansiyon Aleti Çeşitleri ve Tavsiyeleri

Tansiyon aleti çeşitleri her geçen gün artmakta ve gelişmektedir. Bu yazımızda sizler için tansiyon aletleri çeşitleri incelemesi yaparak sizlere en iyi tansiyon aletlerini tavsiye edeceğiz. Ama bundan önce gelin tansiyon aleti nedir ilk olarak bundan bahsedelim.

Tansiyon Aleti Nedir

Tansiyon aleti insanların istediklerini zaman tansiyonlarını ölçemeye yarayan cihazlardır. Manuel ve otomatik birçok çeşidi bulanan bu cihazları İnnecioğlu Medikal firmasından temin edebilirsiniz. Manuel cihazlar genellikle hastanelerde, Ambulanslarda kullanılırken otomatikleri evlerde kullanılır. Bunun nedeni evlerinde ölçüm yapmak isteyen kişiler manuel cihazlardan ölçüm yaparken hata yapmaya daha fazla yatkın olmalarıdır. Aşağıda sizler için tansiyon aleti çeşitleri için başlıklar hazırladık. Bu başlıklara bakara size uygun tansiyon aletini alabilirsiniz. Lafı daha fazla uzatmadan gelin tansiyon aleti çeşitlerine birlikte bakalım.

 

Tansiyon aleti çeşitleri üst koldan ölçenler ve bilekten ölçenler olmak üzere ikiye ayrılır. Üst koldan ölçenler nerdeyse herkesin bildiği omuzla dirsek arasındaki bölgeye takılarak ölçenlerdir. Bilekten ölçenler ise el bileğine takılarak ölçüm yapan cihazlardır. Bu cihazlar da kedi aralarında farklı çeşitlere ayrılmaktadır.

Dijital Tansiyon Aletleri

Dijital tansiyon aletleri adından da anlaşılacağı gibi dijitaldir. Tansiyonunuzu ölçmek için ilk olarak kolunuza aletin hava dolarak şişen kısmını kolunuza veya bilediğinize takın. Daha sonra dijital ekrandan aletin çalıştırma tuşuna basarak cihazı çalıştırın. Tansiyon ölçümünüzün sonuna kadar hareket etmemeye özen gösterin ve kimseyle konuşmayın.

Manuel Tansiyon Aletleri

Manuel tansiyon aletlerinde dijital aletlerden farklı olarak ölçümü başkasından yardım alarak yapmalısınız. Çünkü manuel aletlerde havayı elle basmak ve ölçüm sonucunu saatten okumak gereklidir. Bu aletleri genellikle hastanede çalışanlar veya Ambulans çalışanları kullanmaktadır. Bu aletleri evde kullanmak diğer aletlere göre daha zordur.

 

Tansiyon Aleti Tavsiyeleri

Tansiyon aleti tavsiyeleri için tüm tansiyon aletlerini sizler için inceledik. Yaptığımız inceleme sonucunda dijital tansiyon aletlerini daha kullanılır bulduk. Bunun nedeni hem ölçümleri tek başınıza yapabilir hem de ekrandan hata yapmadan ölçüm sonucunu okuyabilirsiniz. Eğer evinizde herhangi bir tansiyon aleti yoksa İnnecioğlu Medikal firmasını ziyaret ederek kendinize uygun olan tansiyon aletini alabilirsiniz. Bilek veya kol tiplerinden de kol tipi olanlarını almak sizlere daha doğru ölçüm sonuçları verecektir.

 

İnnecioğlu Medikal firması bünyesinde ihtiyacınız olan tüm medikal ürünleri tek bir yerden alabilirsiniz. Firmayı ziyaret ederek veya web sitesinden 7/24 Whatsapp canlı destek hattın istediğiniz ürünleri sorabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Firma çalışanları tansiyon aletinin nasıl kullanıldığını, nelere dikkat etmeniz gerektiğini vb. bilgileri sizlere verecektir.


Whatsapp Destek

İnnecioğlu Medikal

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?