Tendon Bantları

Tendon Bantları

Tendon bantları düzenli spor yapanların kullandığı destekleyici bantlardır. Sitemizde sizler için onlarca farklı medikal malzemelerin ne olduğu ne işe yaradığı, nereden alındığı ve ne gibi faydalar sağladığı hakkında bilgiler verdik. Bu yazımızda sizler için Tendon bantları hakkında detaylı bilgi verdik. Bu bilgilerden yararlanarak bu bantlar hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz. Lafı daha fazla uzatmadan gelin birlikte bu bant nedir birlikte göz atalım.

Tendon Bantları Nedir

Tendon bantları kas, kemik ve tendon ağrılarının bulunduğu bölgelere yapıştırılan ve ağrıların tedavisi için kullanılan bantların genel adıdır. Bu bantlar ağrı bölgesine, markasına ve yapıldığı maddeye göre değişiklik göstermektedir. Size uygun olan bandın hangisi olduğunu doktorunuza danışarak öğrenebilir ve doğru bandı sipariş edebilirsiniz.

Tendon Bantları Ne İşe Yarar

Aşağıda sizler için tendon bantları ne işe yarar maddeler halinde listeledik. Listeden yararlanarak kendi rahatsızlığız için tendon bandı gerekli mi öğrenebilirsiniz.

  • Kol hareketi sırasında oluşan ağrı ve acıların önüne geçer.
  • Tendon ve kaslarda kalıcı hasarların oluşmasının önüne geçer.
  • Kas ve tendon rahatsızlıkların iyileşme sürecini hızlandırır.
  • Kol hareketlerinin daha kolay gerçekleştirilmesine yardımcı olur.
  • Ani ve ağır hareketler sonucu oluşabilecek sakatlıkların önüne geçer.
  • Hasarlı bölgeleri sıkılaştırır ve katılaştırır. Böylece acıyı azaltır.
  • Özellikle dirsek bölgelerinde oluşan şişlik, sertlik ve ağrıların dindirilmesini sağlar.
  • Tendona bağlı yanal epikondilit semptomu teşhisi konulan kişilerin rahatlamasını sağlar.

Tendon Bantları Nasıl Kullanılır

Eğer tendon bandı kullanmak istiyorsanız ilk olarak ağrılı bölgeyi, hasar gören bölgeyi, hasar görmesi muhtemel bölgeyi ve kullanımında zorlandığınız bölgeyi belirlemelisiniz. Daha sonra almış olduğunuz bandı bu bölgelerden birisine uygulayınız. Bu tür medikal ürünlerinin faydası sadece düzenli kullanımda ortaya çıkmaktadır. Bu yüzden eğer ağrılarınız için kullanıyorsanız ağrılarınız tamamen bitene kadar bandı kullanmaya devam edin. Aksi taktirde hafifleyen ağrılarınız zamanla tekrar artabilmektedir.

Tendon Bantları Nereden Alınır

Tendon bantları almak istiyorsanız ilk olarak hastalığınıza bir doktor tarafından teşhis koydurmalısınız. Bunun ardından doktorunuzdan öğrenebileceğiniz bant çeşidi ile internetten, eczanelerden veya medikal firmalarından temin edebilirsiniz. Bizim size tavsiyemiz tüm medikal ürünleri medikal firmalarından almanızdır. Bunun nedeni medikal firmaları hem ürünlerim tüm çeşitlerini barındırır hem de uygun fiyat sunar.  Tendon bantları veya diğer medikal cihazları hakkında daha detaylı bilgi için isterseniz sitemde bulunan 7/24 Whatsapp Canlı Destek Hattını, iletişim bölümünden firma telefonumuzu kullanabilir ya da müsait olduğunuz bir dönemde firmamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Yukarıda sizler için Tendon bantları hakkında detaylı bilgiler verdik. Bu tür medikal cihazları hakkında daha fazla bilgi için sitemizi gezebilir veya bizlerle iletişime geçebilirsiniz. İnnecioğlu Medikal Firması olarak sizlere medikal malzemeleri için satış öncesi, satış anı ve satış sonrası için gerekli tüm destekleri sağlıyoruz. Konya bölgesi içerisinde yaşıyorsanız sizleri firmamıza davet ediyor ve ihtiyacınız olan tüm medikal malzemeler hakkında bilgi vermek istiyoruz.


Whatsapp Destek

İnnecioğlu Medikal

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?